ZANOCUJ W LESIE

Program "Zanocuj w lesie" w Nadleśnictwie Kraśnik

Miło nam powitać Cię w lesie zarządzanym przez Lasy Państwowe. To obszar, na którym możesz biwakować. Zanim oddasz się relaksowi na łonie natury, przeczytaj, zasady korzystania z udostępnionych na ten cel terenów. Ufamy, że pozostawisz to miejsce bez śladu swojej obecności.Nie jesteś jedynym, który korzysta z tego miejsca.

Miłego obcowania z lasem!

 

Mapa obszaru w ramach Programu "Zanocuj w lesie" - leśnictwo Mosty i Zwierzyniec 

 

Miejsca postojowe wyznaczono w następujących miejscach:

Leśnictwo Mosty

N 50.84178 E 22.2725 (50° 50’ 30.4’’ N 22° 16’ 21.0’’ E)

 

Leśnictwo Zwierzyniec

N 50.96003 E 22.07631 (50° 57’ 36.1’’ N 22° 04’ 34.7’’ E)

 

Lokalizacja widoczna jest również na mapie [https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy] oraz z poziomu aplikacji Mbdl link (android) lub [link] iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

 

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

1. Regulaminem korzystania z obszaru [link do regulaminu]

2. Informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą.

UWAGA !!! Na utworzonych obszarach Programu „Zanocuj w lesie” na terenie Nadleśnictwa Kraśnik nie ma wyznaczonych miejsc na ognisko.

3. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu [link]. Przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.

4. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu [link].

5. Z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu.

6. Z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków.

7. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!

a. terminy polowań zbiorowych Koło Łowieckie nr 52 Dąbrowa Bór, strona internetowa Koła Łowieckiego nr 52 Dąbrowa Bór [link]

b. terminy polowań zbiorowych Koło Łowieckie nr 66 Rogacz

8. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [link do formularza] oraz przesłanie go na adres krasnik@lublin.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: 694-410-150

Nadleśnictwo Kraśnik przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym przekształcono projekt w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.