Aktualności Aktualności

XXX edycja konkursu przyrodniczego "MÓJ LAS" za nami

Sięgający 30 letniej tradycji konkurs przyrodniczy MÓJ LAS został w tym roku podsumowany na terenie Nadleśnictwa Kraśnik.

Organizatorami konkursu jest Zarząd Okręgowy Ligii Ochrony Przyrody w Lublinie oraz Zarząd Okręgowy Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Lublinie. Dodatkowo patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Lubelskiego.

Jak co roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem o czym świadczy liczba szkół oraz uczestników biorących w nim udział.  Łącznie na konkurs wpłynęło 138 prac z 19 szkół. oceniano w IV kategoriach: 

  • kategoria I "Dzień i noc w lesie"
  • kategoria II "Drzewo i jego funkcje w przyrodzie"
  • kategoria III "Znaczenie drewna dla lasu i człowieka"
  • kategoria IV "Gospodarka leśna a sukcesja naturalna - za i przeciw"   

Jak podkreślał Przewodniczący Sądu Konkursowego p. Paweł Cieślak prace prezentowały bardzo wysoki poziom obrazujący merytoryczność, estetykę wykonania i dużą pomysłowość.

Laureaci wraz z nauczycielami i rodzicami odebrali nagrody w  urokliwej leśnej scenerii leśnictwa Rudki. Po uroczystym odczytaniu protokołu i odebraniu nagród udali się wraz z pracownikami Nadleśnictwa Kraśnik na leśne ścieżki, gdzie mieli okazję przyjrzeć się bliżej przyrodzie.  Co niektórzy znaleźli pierwsze w tym sezonie grzyby.

 

Życzymy aby uśmiechy goszczące na twarzach laureatów nie znikały a miłe wspomnienia zabrane z kraśnickich lasów na długo pozostały w pamięci.