Aktualności Aktualności

Wakacje w lesie

Zapraszamy do spędzenia wakacyjnego czasu na ścieżkach edukacyjnych zlokalizowanych wśród malowniczo położonych krajobrazów

Na terenie Nadleśnictwa Kraśnik istnieje kilka ścieżek przyrodniczo-edukacyjnych, dostępnych dla turystów przez cały rok. Każda ze ścieżek jest inna, każda jednakowo urokliwa. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa wyznaczyliśmy dla Państwa ścieżki do biegania, jazdy na rowerze czy zwyczajnego spaceru. 

Idealnym miejscem do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu są: ścieżka rowerowa Rudki oraz ścieżka biegowa Dąbrowa Bór. Trasy dostosowane są dla miłośników przyrody, którzy łączą sport z wypoczynkiem w lesie. Tu również znajdują się tablice edukacyjne ale również punkty z zamontowanym sprzętem do ćwiczeń "pod chmurką".

Miłośnikom spacerów polecamy wybrać się na ścieżki przyrodnicze: "Skrzypowy Dół" w leśnictwie Kluczkowice oraz "Kleniewo" w leśnictwie Karczmiska. Trasa "Skrzypowego Dołu" zaczyna się przy kancelarii leśnictwa i wiedzie ścieżką przez okazałe wąwozy, kwitnące wiosną sady drzew owocowych ku stanowisku skrzypu zimowego, któremu zawdzięcza swą nazwę. 

Ścieżka "Kleniewo" obejmuje malownicze spiętrzenie rzeki Chodelki wraz z przylegającym do niej lasem. Na śródleśnym rozlewisku znajduje sie taras widokowy. Jednym z przystanków ścieżki jest wiata spoczynkowa z wyznaczonym miejscem na ognisko.

Zachęcamy abyście Państwo skorzystali z uroków jakie niesie ze sobą letni czas i obserwowali przyrodę o tej porze roku z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa pożarowego.