Aktualności Aktualności

Porządek w lesie

Z lasu należącego do leśnictwa Dąbrowa Bór (okolice Kraśnika Fabrycznego) zniknęły śmieci, które rażąco wpływały na krajobraz.

Członkowie Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraśniku już po raz drugi przeprowadzili akcję oczyszczania terenów leśnych z zalegających odpadów. Podczas jednodniowej  zbiórki udało się  wywieźć z lasu 1200 kg śmieci.

Na pochwałę zasługują również mieszkańcy Kraśnika, którzy wspólnie ze Stowarzyszeniem Rozwój i Bezpieczeństwo podczas zorganizowanej akcji sprzątania terenów leśnych zebrali 460 kg różnego rodzaju odpadów. 

 

 Obie akcje organizowane były we współpracy z Nadleśnictwem Kraśnik. Leśnicy od dawna apelują aby nie wywozić śmieci do lasu bowiem mogą stać się przyczyną wielu niepotrzebnych zdarzeń, np. pożarów.  Dodatkowo zaburzają harmonijny i naturalny krajobraz.  

Każdemu powinno leżeć na sercu dobro przyrody toteż na ręce organizatorów leśnicy z Kraśnika składają podziękowania za przywrócenie porządku w lesie  oraz podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie zaśmiecania środowiska.