Aktualności Aktualności

noc sów

Wspólnie z Opolskim Centrum Kultury oraz Robertem Błaszczykiem – ornitologiem z Opola Lubelskiego zorganizowano ogólnopolską akcję edukacyjną „Noc sów”. Była to ósma edycja zainicjowana przez stowarzyszenie Ptaki Polskie, w której po raz pierwszy wzięli udział leśnicy z Nadleśnictwa Kraśnik

Wydarzenie zgromadziło zarówno dzieci jak i dorosłych, którzy uczestniczyli w wykładach dotyczących sów, poznając ich tajemnice i zwyczaje. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prelekcja filmu o naszych rodzimych sowach. Każdy z uczestników „Nocy sów” mógł wykonać własnoręcznie sowę składającą się z drewnianych elementów, kory i szyszek.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył jednak nocny spacer po lesie podczas którego słyszalne były pohukiwania puszczyków. Dzięki pasji jaką nosi w sobie Robert Błaszczyk oraz zaprzyjaźnieni ornitolodzy „Nocy sów” była wydarzeniem zorganizowanym na wysokim poziomie, a uczestnicy w czasie ogniska wieńczącego akcję gratulowali pomysłu i zapewniali, że tego typu akcję są społeczeństwu potrzebne.