Aktualności Aktualności

las pełen energii

W zorganizowanej wspólnie z PGE Dystrybucja S.A akcji sadzenia drzew wzięło udział 80 uczniów L.O. nr 2 w Kraśniku wraz z nauczycielami.

Pod czujnym okiem Leśniczego Leśnictwa Rudki wysadzono blisko 5 000 sosen.  Pogoda nie rozpieszczała uczestników a mimo to zadanie zostało wykonane.  Każdy z obecnych mógł przekonać się jak wygląda praca w lesie i ile trudu należy sobie zadać aby posadzone sadzonki rosły prawidłowo. 

Akcję zorganizowano po raz trzeci z okazji obchodzonego w kwietniu Światowego Dnia Ziemi. Poza młodzieżą w wydarzeniu wziął udział również Burmistrz Kraśnika Pan Mirosław Włodarczyk, przedstawiciel lubelskiego oddziału PGE Dystrybucja Pan Zbigniew Wnuk Dyrektor Rejonu Energetycznego Puławy oraz pracownicy Nadleśnictwa Kraśnik. "Las pełen energii" ma przybliżyć biorącym w niej udział zasady zrównoważonego rozwoju środowiska naturalnego.

Tegoroczna akcja odbywała się również pod hasłem 1000 drzew na minutę. Ubierając las w cyfry: w ciągu roku Lasy Państwowe wysadzają 500 mln drzew, dzieląc tą liczbę na 365 dni w roku, następnie na 24 godziny a na końcu na 60 minut otrzymujemy blisko 1 000 drzew jakie wysadzane są na minutę. 

Na terenie Nadleśnictwa Kraśnik prace odnowieniowe dobiegają już końca,  wysadzono blisko  700 tys. sztuk różnych gatunków drzew : sosen, dębów, buków i modrzewi na łącznej powierzchni 125 ha.