Aktualności Aktualności

Zielony rower

Podczas dwudniowego szkolenia organizowanego przez Nadleśnictwo Świeradów oraz Bolesławiec edukatorzy z RDLP w Lublinie podnosili swoje umiejętności.

Zielony rower to 8 edycja szkolenia, podczas którego edukatorzy przemieszczają się na rowerach do szkół uczestniczących w edukacji przyrodniczo leśnej, przedstawiając programy edukacyjne wg opracowanych scenariuszy. Trasa jaką należało pokonać na rowerze wynosiła od 5 do 30 km co stanowiło dodatkową atrakcję szkolenia. 

Tegoroczna edycja zgromadziła 59 osób z terenu całej Polski. Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie reprezentowały Aneta Sławińska - Główny Specjalista SL Koordynator zadań z zakresu edukacji pracownik biura RDLP w Lublinie, Magdalena Szczepanik z Nadleśncitwa Świdnik, Agnieszka Kiszczak z Nadleśnictwa Sarnaki oraz pracownik Nadleśnictwa Kraśnik - Barbara Zielińska. 

Podczas podsumowania szkolenia wyłoniono osoby, które napisały najlepszy scenariusz oraz zasłużyły na miano lidera edukacji leśnej. Barbara Zielińska zajmujaca się m.in. edukacją w Nadleśnictwie Kraśnik zajęła III miejsce w kategorii najleszy scenariusz oraz II w kategorii Lider edukacji.