Aktualności Aktualności

Sadzimy 1000 drzew na minutę

Leśnicy z Nadleśnictwa Kraśnik odnowili podczas tegorocznej wiosny 101 hektarów lasu

Odnowienia to proces wprowadzania młodego pokolenia drzew na powierzchnie ich pozbawione. Wykonywane są głównie wiosną ale z uwagi na różne czynniki mogą odbywać się również jesienią. Dzięki odnowieniom zachowana jest trwałość i stabilność drzewostanu. Podczas  wiosennych odnowień wysadziliśmy 670 000 sadzonek.  W myśl zasady "sadzimy 1000 drzew na minutę". Hasło to jest wynikiem matematycznego obliczenia: Lasy Państwowe co roku sadzą 500 mln nowych drzew. Gdy 500 mln podzielimy na 365 dni w roku, następnie na 24 godziny i wkońcu na 60 minut, otrzymamy liczbę 951. Tyle mniej więcej drzew sadzimy na minutę.

 

Każdego roku w pracach odnowieniowych chętnie biorą udział szkoły i okoliczni mieszkańcy. Z roku na rok wzrasta zainteresowanie wśród społeczeństwa i co raz częściej las sadzą ochotnicy. 

Frekwencja dopisała również w tym roku. Dziękujemy Szkołom Podstawowym z Blinowa, Chodla, Huty Józefów, Nałęczowa, Polichny, Szastarki i Stróży, a także Zespołowi Szkół nr 3 w Kraśniku za wspaniałą pracę i trud jakimi wykazały się podczas sadzenia młodego lasu. Dziękujemy również myśliwym z Koła Łowieckiego "Knieja", którzy po raz drugi wzięli udział w akcji odnowieniowej. 

Dzięki tegorocznym ochotnikom posadziliśmy 9 300 sztuk młodych sadzonek sosen i dębów.