Aktualności Aktualności

Roztoczańska 13

Kolejna odsłona pieszo-rowerowego rajdu na orientację za nami

"Roztoczańska 13" to turystyczna impreza na orientację z wyznaczonymi punktami kontrolnymi, która z roku na rok zyskuje coraz więcej sympatyków. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 200 uczestników. Wśród partnerów rajdu od kilku lat znajduje się Nadleśnictwo Kraśnik.

 Celem rajdu jest popularyzacja walorów turystycznych  i imprez na orientację jako doskonałej formy spędzania niekonwencjonalnego wypoczynku na łonie natury. Ponadto uczestnicy w praktyce mogą sprawdzić umiejętność posługiwania się kompasem i mapą, a także zapoznać z zagadnieniami gospodarki leśnej, ochrony lasu i jakże istotnej z uwagi na porę ochrony przeciw pożarowej. 

Podczas tegorocznego rajdu uczestnicy mogli podziwiać piękno przyrody na czterech trasach: 

  • 50 km trasie pieszej, 
  • 120 km rowerowej, 
  • 50 km rowerowej familijnej, 
  • 20 km pieszej familijnej. 

Uczestnicy otrzymali po jednym komplecie map i po jednej karcie startowej. Aby zostać sklasyfikowanym w rajdzie  należało potwierdzić co najmniej jeden PK z wybranej przez siebie trasy. Za każdy potwierdzony PK otrzymywano odpowiednią liczbę punktów przeliczeniowych. Wygrywał zawodnik z potwierdzoną największą ilością punktów  

Aby dotrzeć do mety każdy uczestnik rajdu musiał być wyposażony w mapnik, kompas, folię NRC, długopis, prowiant i napoje.  

Na zwycięzców czekały nagrody, a dla wszystkich uczestników pieczony DZIK oraz niezapomniane wrażenia z przebytych, przyrodniczych kilometrów. 

Ciekawych relacji z Roztoczańskiej 13 zapraszamy na bloga jednej z uczestniczek rajdu: BLOG