Aktualności Aktualności

Obiekt edukacyjny ,, Uroczysko" w zimowej odsłonie

W zimowej odsłonie ośrodek edukacyjny ,,Uroczysko" w leśnictwie Zwierzyniec jeszcze bardziej zachęca do odwiedzin oraz spacerów ścieżką edukacyjną.

Obiekt edukacyjny powstał w ramach projektu unijnego pt. ,,Aktywna turystyka w zgodzie z różnorodnością biologiczną powiązana z leśnictwem Zwierzyniec w Nadleśnictwie Kraśnik", który został współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Lubelskiego. W ramach projektu przebudowano budynek gospodarczy na nowoczesny obiekt edukacyjny o nazwie „Uroczysko”; ułożono ciągi piesze i jezdne, wyznaczono parkingi i miejsca postojowe dla niepełnosprawnych, wyznaczono 1,5 km ścieżkę edukacyjną wyposażoną w tablice edukacyjne wybudowano wiatę dostosowaną dla osób niepełnosprawnych oraz zainstalowano samoobsługową stację naprawy rowerów wraz ze stojakiem na rowery. W projekcie wykorzystano przyjazne dla środowiska technologie: w budynku edukacyjnym zamontowano oświetlenie LED. Projekt wykorzystuje również odnawialne źródła energii – mikroinstalacja solarna do oświetlenia wiaty znajdującej się na ścieżce edukacyjnej. Wnętrze budynku edukacyjnego wyposażono w sprzęt komputerowy i multimedialny, interaktywne gry edukacyjne a także meble z nadrukami fauny i flory leśnej. W bramie wjazdowej prowadzącej do budynku zainstalowano licznik przejść, dzięki któremu prowadzone będą statystyki osób odwiedzających „Uroczysko”.  

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną pod adresem:

https://krasnik.lublin.lasy.gov.pl/.../oferta-edukacyjna

Mając na uwadze bezpieczeństwo odwiedzających zalecamy dokonywać odwiedzić w grupach indywidualnych.

Z uwagi na ryzyko związane z pandemią COVID-19 prosimy, aby przestrzegać obowiązujących przepisów i wytycznych odnośnie zagrożenia epidemicznego.