Aktualności Aktualności

Kampania PBI na terenie Nadleśnictwa Kraśnik

W ramach kampanii „Razem możemy odpowiedzialnie” pracownicy grupy PBI Infrastruktura wraz z rodzinami, w dniu 02.10.21r., posadzili na terenie leśnictwa Rudki blisko 2700 sztuk dębów. Jak sami przyznali sadzenie lasu wcale nie należy do najłatwiejszych zadań jednak sprawia dużo satysfakcji

Lasy dają nam wiele korzyści: produkują tlen, pochłaniają dwutlenek węgla, pełnią funkcje wodochronne, glebochronne, upiększają krajobraz. Drzewa w różnym wieku stwarzają doskonałe warunki do życia roślin, grzybów, ptaków i zwierząt. Lasy są także doskonałym miejscem do wypoczynku, do aktywności, do spędzenia wolnego czasu z rodziną. Do lasu przychodzimy na maliny, jeżyny, grzyby i w końcu to las daje nam drewno – surowiec powszechnie wykorzystywany w przemyśle meblarskim czy w budownictwie. Z drewna produkujemy zabawki, papier, elementy codziennego wyposażenia kuchni - drewno towarzyszy nam każdego dnia. Świadomość powyższych faktów sprawia, że lasy użytkowane są w sposób zrównoważony.

Powierzchnie pozbawione drzew są każdorazowo odnawiane, dzięki czemu drewno jest surowcem odnawialnym. W tym roku dzięki zaangażowaniu pracowników PBI Infrastruktura odnowiono 0,45 ha lasu, sadząc prawie 2 700 sztuk dębów, które będą wykorzystane (być może w przemyśle meblarskim) za kilkadziesiąt lat. Do tego czasu będą podlegały zabiegom gospodarczym aby stworzyć zdrowy drzewostan (las) przyszłym pokoleniom.