Aktualności Aktualności

Dęby Niepodległości

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Lubelski Urząd Wojewódzki zorganizował akcję sadzenia "Dębów Niepodległości"

Celem akcji jest zasadzenie w przestrzeni publicznej "Dębów Niepodległości" na terenie szkół w województwie lubelskim. W organizację tych działań włączyła się chętnie Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie, przekazując zainteresowanym szkołom sadzonkę dębu. 

Dęby stanowią symbol siły, odwagi, mądrości i potęgi. Niegdyś uważano, że są najważniejszym drzewem spośród wszystkich drzew i symbolem długowieczności. Przyjmuje się, że gatunek ten może przetrwać nawet kilkaset lat. Wiara w potęgę i długowieczność przekłada się na fakt, że w dzisiejszych czasach dęby uświetniają ważniejsze wydarzenia narodowe.

Pierwszy "Dąb Niepodległości" został posadzony 24 kwietnia br. przy gmachu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie przez Wojewodę Lubelskiego, Kuratora Oświaty i Dyrektora RDLP w Lublinie.  

Udział w tej szlachetnej akcji biorą również 23 szkoły położone na terenie Nadleśnictwa Kraśnik. Większość sadzonek została już wysadzona. Podczas każdej uroczystości pracownicy Nadleśnictwa Kraśnik odczytali obecnym list Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.