Aktualności Aktualności

100 lat niepodległej

Podczas minionego weekendu w zasięgu administracyjnym Nadleśnictwa Kraśnik odbyło się wiele wydarzeń patriotycznych, w których wzięli udział przedstawiciele nadleśnictwa

Wspólnie z grupami rekonstrukcyjno-historycznymi, Związkiem Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej z Kraśnika, wojskiem, Kawalerią 24 Pułku Ułanów z Borowa, Stowarzyszeniem Miłośników Koni „Podkowa”, harcerzami oraz mieszkańcami Urzędowa wzięliśmy udział w inscenizacji „Wjazdu Marszałka Piłsudskiego do Urzędowa”. Po mszy świętej w intencji ojczyzny w kościele parafialnym w Urzędowie Nadleśniczy Nadleśnictwa Kraśnik Janusz Pasek złożył kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Z okazji 100lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w gminach: Opole Lubelskie, Szastarka, Urzędów oraz Wilków zapłonęły „Ognie Niepodległości” . Akcja dzięki, której przypomniano sobie że Narodowe Święto Niepodległości jest świętem całej ojczyzny i wszystkich Polaków. Udział w tych dostojnych wydarzeniach wzięli również leśnicy z Nadleśnictwa Kraśnik przekazując drewno na ogniska.

Leśnicy z Kraśnika pamiętali również o poległych bohaterach walczących o wolność i niepodległość, których mogiły rozsiane są po kraśnickich lasach. W miejscach tych oddano hołd oraz zapalono znicze.